EBABİL e.V.
 


Burs yardımlarımız hakkında genel bilgilendirme.

Öncelikle Burs verme imkanı bulduğumuz tüm öğrencilerimize Rabbimizden zihin açıklığı ve derslerinde başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz. Rabbim ümmete , vatana ve milletimize Hayırlı evlatlar yetişmeyi ve yetiştirebilmeyi bizlere ve  öğrencilerimize nasip etsin.


BURS ALAN VE ALACAK ÖĞRENCİLERİMİZ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

1- 2019 - 2020  Yılları KTÜ de yüksek lisans yapan bir kardeşimize 2 yıl boyunca aylık 300 tl Burs desteğinizi yine derneğimiz üyesi tarafından karşılanmaktadır.

2 -2019 yılı boyunca Sivas Cumhuriyet Üniversitesi  Okul Öncesi Öğretmenliği 2. sınıfında okuyan bir bacımıza aylık 250 Tl lik burs desteği verilmektedir.

3 -2019 yılı boyunca Erciyes Üniversitesi  Halkla ilişkiler ve Tanıtım  3. sınıfında okuyan bir bacımıza aylık 250 Tl lik burs desteği verilmektedir.

4- 2019 yılı boyunca Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngilizce Öğretmenliği 1. sınıfında okuyan bacımıza ayda 250 tl burs verilmektedir.

5- 2019 Yılı boyunca Karadeniz Teknik Üniversitsi Tıp Fakültesi yabancı dil hazırlık okuyan kardeşimize aylık 250 tl burs verilecektir.

6-2019 yılı boyunca Yuvacık Serdar Ortaoku'nda öğrenim görmekte olan kızımıza 250 tl burs verilmektedir.

7- 2019 Yılı boyunca Cahit Elginkan Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören kızımıza 250 tl burs verilmektedir

8-Staj görmekte olan  kızımıza stajı boyunca ve ailesinin durumu düzelene kadar geçici bir süre için aylık 250 tl destek sağlanmaktadır

9- Mimar Sinan Anadolu Lisesi'nde okuyan Suriyeli yetim yavrumuzun eğitimine aylık 200 tl Katkıda bulunuyoruz.

 

Derneğimiz imkanları ölçüsünde , Türkiye'de maddi durumu iyi olmayan ailelerin , okutmakta oldukları , üniversite çağındaki çocuklarına, aylık en az 200 TL - en fazla 300 TL olmak koşulu ile burs imkanı sağlamaktadır.

Burs verilecek öğrenciler için sadece , derneğimiz bünyesinde bulunan ve yakinen tanıdığımız kardeşlerimiz referans olabilmektedirler. Şahsen tanımadığımız kişilerden  mail yolu ile gelen  başvurulara maalesef olumlu yanıt veremiyoruz.
Derneğimiz tahmin edilenin aksine küçük bir oluşumdur , bu bilgiyi dikkatlerinize sunduktan sonra BURS FAALİYETİMİZİN işleyişi hakında bilgi verelim.
Süreç şöyle işliyor. İmkanımız oluştuğu vakit , dernek bünyemizde bulunan referanslarımıza çağrıda bulunuyoruz. ''1 öğrencimize daha burs verebiliriz'' şeklinde mesajımızı alan referanslar , iletişimde bulundukları birimlere ulaşıyorlar. Bu birimler İlçe Kaymakamlık Sosyal yardımlaşma Vakıfları olduğu gibi , direkt ailenin kendisi de olabiliyor.


Burs tutarları , yine Türkiye'mizdeki kardeşlerimizin kurmak üzere olduğu EBABİL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ üzerinden ulaştırılacaktır. Ebabil Yardımlaşma Derneği  , Almanya Ebabil e.V. ile ortaklaşa bu çalışmayı yürütmektedirler.Sorularınız için : +49 176 444 365 61 e mesaj atarak bilgi talep edebilirsiniz.Burs vermek istediğimiz öğrencimizde şu özellikleri aramaktayız.

1-Yetim veya öksüz olması

2-Evlerinin kirada olması

3-Geçim darlığı çekiyor olmaları

4-Kız öğrenci olması

Peki neden kız öğrenci ?

Kız öğrencileri Erkek öğrenciler gibi şehir dışı öğrenim sürelerinde , kısa süreli işte çalışma imkanlarından uzak olmaktalar. Çalışıyor olsalar bile ,bu ortamlara düşmelerini engellemek ve  dikkatlerini  para kazanmaya değil , derslerine verebilmeleri açısından elimizden geldiğince destek olmaya çalışmaktayız.

 

Burs vereceğimiz öğrencimizden istenen bilgiler şunlar.

1-KİMLİK ÖNLÜ ARKALI FOTOĞRAFI

2-AKTÜEL E DEVLETTEN ALINMIŞ ÖĞRENCİ BELGESİ - ( Bu belge her dönem istenmektedir)

3-ANNE BABANIN SAĞ OLUP OLMADIĞI. Çalışıyorlarsa nerede çalıştıkları

4-EVDEKİ ÇOCUK SAYISI

5-EV DURUMU  ( kiramı , değil mi? )

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

 

SORU: Bursu veren kişiye öğrenci hakkında bilgi gönderilmekte midir ?

Cevap : Evet . Bursu veren kişiye Öğrencinin tüm bilgileri gönderilmekte .

 

SORU : Hey ay gönderilen bursun alıcıya ulaşıp ulaşmadığını nereden bileceğim ?

Cevap : Her ay otomatik talimatla giden bursların makbuzları , bağış veren  kişiye gönderilmektedir.

 

SORU : Öğrencinin devamsızlık veya ders notlarını takip ediyor musunuz ?

Cevap : Evet. E devlet üzerinen gelen Aktuel Öğrenci belgeleri ile Öğrenim durumundaki senesini takip edebiliyoruz.  Ders notlarını öğrencimiz dilerse bizlerle paylaşması durumunda Bağışcı ile paylaşabiliyoruz.

 

Ebabil Derneğimizin banka bilgileridir.

Inhaber : Ebabil
Banka : Sparkasse Minden Lübbecke
Iban : DE72490501010040139982


Verwendungzweck (açıklama) kısmına Spende Bildungs Projekt yazmanız yeterli.