EBABİL e.V.
 

KAMUOYUNA DUYURULUR.
15 Ağustos 2019 tarihinden itibaren ALMANYA'DAKİ HİÇBİR TEŞKİLATIN ( Ditib , Milli Görüş vb )  Resmi veya gayri resmi üyesi olmadığımı , bu vakte kadar bu kurumlar ve kurumlarla organik bağı olan ( Milli GÖRÜŞ - HASENE ) kurumlarla gönül bağımın devam edeceğini ,  Hasene , Diyanet Vakfı , İhh gibi yardım kuruluşlarının  HİÇBİR GENEL KAMPANYALARINA (Kurban , Kumanya , fitre , zekat vb. ) Katılmayacağımı , kurban vekaleti toplamayacağımı lakin göndermek isteyen kişilere bu kurumların ilgili birimlerine yönlendireceğimi bilmenizi isterim.

Kurumlarda  tanıştığım güzel yürekli insanlara sonsuz teşekkür eder , çalışmalarında başarılarının artarak devam etmesini yüce rabbimden niyaz ederim.

Ahmet Kılıç / Sadece Sıradan bir MüslümanARŞİV:
Hayırlı günler. Web sitemizin bu bölümünde EBABİL DERNEĞİ olarak İHH DERNEĞİ KOCAELİ BAŞİSKELE ŞUBESİ İLE Ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalara yer vereceğiz inşaallah. Kampanyaların tüm süreçlerini ve sonuçlarını buradan sizlerle elimizden geldiğince kısa ve öz olarak aktarma hedefi ile bu bölüm sitemizde yayına başlamıştır


ALMANYADA'ki takipçilerimizden 15 euro talep etmiştik. MAYIS 2019 KURUYLA 15 EURO 100TL ye tekabül etmekteydi.

KAMPANYANIN DERNEĞİMİZ AYAĞINDAKİ TÜM GELİŞMELER SIRASIYLA YER ALMAKTADIR

1 - 17 MAYIS 2019 da Takipçilerimize görsel ve video olarak duyurumuz ulaştırıldı.

2- Aynı anda Kocaeli Başiskele İHH Şubeside ev ziyaretleri ile yardım taleplerine start verdiler.

3- 20 Mayıs 2019 da Adanada 50 KG LIK UN ÇUVALI 80 TL ile anlaşma sağlandı. Bu 400 çuval parasıyla 500 çuval demekti.

4- Anlaşmanın ardından Kampanyadaki 500 Çuval un hedefine ulaşmak için yüzde 5 lik bir bağış kaldı

5- 20 Mayıs 2019 Saat 19:30 da EBABİL DERNEĞİMİZ 209 ÇUVAL PARASINA  ulaştı.

6 - SON BİR ÇAĞRI YAPILARAK - 21 MAYIS 2019 SAAT 16:30 DA KAMPANYA SONA ERDİRİLECEK. Değerli takipçilerimizin bilgisine.

MAKBUZ BURADA SİZLERLE PAYLAŞILACAKTIR.

7- KAMPANYA SONA ERDİ. Ebabil derneği hesabında toplanan 2920 EURLUK BAĞIŞ 2910 EURO ULAŞACAK şekilde 22.05.2019 tarihinde Türkiye'de Derneğimiz gönüllüsü İLHAN ALTINTAŞ beyefendiye aktarılacak. Oradan da BAŞİSKELE İHH TEMSİLCİĞİLİ BANKA HESABINA HAVALE YOLU İLE ULAŞTIRILACAKTIR. Bu işlemin makbuzu havale işleminin sona ermesiyle burada sizlerle paylaşılacaktır. 243 çuval un sizlerin bağışışlarıyla toplanmıştır. Allah razı olsun

8  Kampanyayı sonlandırmamıza rağmen sonradan birkaç bağış daha geldi. Toplamda 3015 eurluk tutar Başiskele İHH ŞUBESİNE 20bin 200 türklirası olarak ulaştırılacak inşaallah ve Makbuz sizlerle paylaşılacaktır.

 Videolarda Facebook sayfamızda ve burada sizlerle paylaşılacaktır.

VİDEO
İHH BAŞİSKELE HESABINA GÖNDERİLEN YARDIMIN MAKBUZUDUR
---------- Kampanya süreci fırsat buldukça burada güncellenecektir inşaAllah.