EBABİL e.V.
 

 


KAMUOYUNA DUYURULUR.
15 Ağustos 2019 tarihinden itibaren ALMANYA'DAKİ HİÇBİR TEŞKİLATIN ( Ditib , Milli Görüş vb )  Resmi veya gayri resmi üyesi olmadığımı , bu vakte kadar bu kurumlar ve kurumlarla organik bağı olan ( Milli GÖRÜŞ - HASENE ) kurumlarla gönül bağımın devam edeceğini ,  Hasene , Diyanet Vakfı , İhh gibi yardım kuruluşlarının  HİÇBİR GENEL KAMPANYALARINA (Kurban , Kumanya , fitre , zekat vb. ) Katılmayacağımı , kurban vekaleti toplamayacağımı lakin göndermek isteyen kişilere bu kurumların ilgili birimlerine yönlendireceğimi bilmenizi isterim.

Kurumlarda  tanıştığım güzel yürekli insanlara sonsuz teşekkür eder , çalışmalarında başarılarının artarak devam etmesini yüce rabbimden niyaz ederim.

Ahmet Kılıç / Sadece Sıradan bir Müslüman


ŞU ANDA CEP  telefonunuzdan sitemize erişmiş iseniz TELEFONUNUZU LÜTFEN YATAY TUTUNUZ.

EBABİL -2 Adlı kuyumuzun kampanyası 26.05.2019 başlamıştır. 2500 € rakama ulaşıldığında inşaAllah Bu kuyu çalışmamızda başlatılacak ve sitemiz üzerinden tüm gelişmeler an be an sizlerle paylaşılacaktır inşallah. Rabbim kabul etsin.


EBABİL -2 PROJESİNDE AKTÜEL TOPLANAN BAĞIŞLAR VE TOPLANMASI GEREKEN KALAN TUTAR AŞAĞIDA SİZLERLE FIRSAT BULDUKÇA PAYLAŞILACAKTIR.

GEREKEN RAKAM : 2500 €

GÜNCEL TOPLANAN : 120 €

KALAN : 2380 €


PAYPAL ÜZERİNDEN EBABİL - 2 KUYU PROJESİ BAĞIŞTA BULUNMAK İÇİN TIKLAYINIZ


EBABİL - 1  KUYUMUZDA SON GÜNCEL  DURUMA İLİŞKİN VERİLERİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

17.03.2019 : Gereken 2500 €luk tutara ulaşıldı.  Kuyu yardımları tek seferde Hasene Genel Merkeze havale yöntemi ile gönderildi ve makbuzu bu ekranda görmektesiniz. Allah razı olsun.
8 ayı bulan süreç başlamış oldu.

işte makbuzTakipte kalabilirsiniz.

Merak ettikleriniz varsa sayfayı aşağı kaydırarak , aktardığımız bilgileri okuyabilirsiniz.

'' Sizler veriyorsunuz , bizler aracılık ediyoruz ''Kuyu çalışmasının başlatıldığına dair mektubumuz Hasene derneği tarafından 2019 Nisan  ayı sonlarında bize ulaştı. Açılacak kuyular arasında sırasını aldı. Kuyumuz açıldığında inşaallah dosyası ve fotoğrafları ile birlikte buradan sizlerle paylaşacağız.


 

NEDEN SU KUYUSU PROJESİ?

İnsan vücudunun üçte ikisini oluşturan su yaşam için vazgeçilmez bir kaynaktır. Dünya nüfusunun 6’da 1’i sağlıklı suya ulaşamıyor. Sağlıksız su kullanımı sebebiyle yılda milyonlarca kişi hayatını kaybediyor. Afrika’da yaşayan insanlar suya ulaşabilmek için saatlerce yol katetmek zorunda kalıyor; ulaşılan su ise ancak yağmur sularının oluşturmuş olduğu çamurlu su ya da dere ve gölet gibi kirli su kaynakları oluyor. Su temini için ailelerine destek olan çocuklar eğitimlerini aksatmak zorunda kalıyor.


DAHA ÖNCE DİRİLİŞ ADINI VERDİĞİMİZ KUYUNUN HİKAYESİNİ SİZLERLE PAYLAŞIYORUZ

Aynı Kuyuya ait , kuyu ile ilgili bazı detayları içeren fotoğraf
SIKÇA SORULAN SORULAR

Su kuyusunun açılması ne kadar sürüyor?

6 aydan 8 aya kadar sürebiliyor.


Açtırdığım su kuyusu hakkında bilgi sahibi olabilir miyim?

Evet, Derneğimize su kuyusu içinb bağışta bulunan bağışçılarımızın takip edebilmesi için WEB SİTEMİZDE su kuyusu raporunu paylaşıyoruz.. Paylaşılan bilgilerde , su kuyusunun fotoğrafları ile birlikte su kuyusundan faydalanan kişi sayısı ve birtakım teknik bilgiler yer alıyor.

Su kuyusuna garanti veriyor musunuz?

Açtırdığımız su kuyularının 2 yıl boyunca oluşabilecek tüm eksiklerini HASENE DERNEĞİ tamamlamakta, gerekli tamir masraflarını da karşılamaktadır